Съвети за опаковане

Опцията „Опаковай сам“ е ангажираща, но пък ще спестите доста средства и ще намалите бюджета за преместването. Можете да постигнете завидни резултати икачествено опаковане и сами, стига да следвате нашите съвети за прецизно опаковане и максимална защита на личните Ви вещи. Особено ценни са насоките ни за реденето в кашони на опакованите предмети и вещи, защото ако са добре подредени и укрепени, ще си спестите счупвания и повреди. И не на последно място – колко по-добре опаковате, толкова по-лесно ще разопаковате в новата къща.
Съвети за опаковане – подготовката.
Препоръчваме Ви професионални опаковъчни материали като мека хартия, опаковъчна хартия за уплътнение, специализирано тиксо, маскировъчно тиксо, макетно ножче, ножици, маркери, професионални кашони за лични вещи.
Съвети за опаковане – правилните кашони Алайд Пикфордс разполага с широк спектър кашони и специализирани опаковъчни материали, които можете да закупите от нас, а именно:
- Кашон тип А – за домакински принадлежности. Представляват двустенни кашони, допълнително подсилени за фин порцелан и кристални изделия, за тенджери и тигани, керамични съдове;
- Kашони тип F – използвани за тежки предмети като книги, папки, СД-та, ДВД-та и т.н.,
- Kашони тип L – за обемни и леки неща като завивки, кърпи, одеала, играчки;
- Kашони тип M – за дрехи, завивки. Използват се за въздушни пратки и за международни премествания;
- Кашони тип Z – големи кашони тип гардероб, които се използват за вечерни рокли и палта;
- Кашони тип гардероб – в тях Вашите ризи и костюми ще могат да бъдат закачени. Могат да се използват за международни премествания по море или суша (но не с групажни пратки, освен при изрична молба на клиента).
- Кашони за картини – с различни размери за огледала, картини, гоблени и т.н;
- Торби за матраци – разполагаме с торби за матраци за двойно легло, спални, единично легло;
- Опаковъчно фолио – използва се за допълнителна защита на мебели най-често от прах, мърсотия.
Обърнете се към Алайд Пикфордс, за да Ви снабдим с всичките тези кашони и материали. Никога не изпозвайте вестник или ако го правите, то нека е само за уплътняване или на дъното на кашона и запомнете, не го слагайте директно върху Вашите вещи, за да не попие мастилото в тях и да ги замърси безвъзвратно.
Основни съвети за опаковане
Ако сте решили сами да опаковате личните си вещи, трябва да бъдете готови с всички кашони и мебели, преди да дойде камионът пред къщата Ви. Това означава, че вечерта преди товаренето трябва да сте затворили и последния кашон, като предварително сте отделили нещата, от които ежедневно се нуждаете и които ще опаковате в деня на товарене или въобще няма да пращате с камиона. Ето някои напътствия, които ще Ви се окажат полезни:
- не оставяйте опаковането за последната минута, защото никога не знаете колко време ще Ви отнеме и дали ще сте готови до деня на товарене;
- започнете с вещите, които не използвате често, като нещата от гаража или от таванските помещения;
- опаковайте стая по стая, за да можете да организирате оставащото време;
- определете къде точно във всяка стая ще подреждате опакованите вещи;
- след като приключите опаковането в една стая, сортирайте по големина кашоните, за да можете да улесните и съкратите процеса на товарене;
- опакованите кашони не трябва да тежат повече от 20кг;
- най-добре е да оставите на компанията по преместване да се погрижи за укрепването и опаковането на мраморни плоскости, картини, огледала, пиана, билярдни маси, мебелите и други чупливи вещи като свещници и статуетки;
Техника на опаковане
Нашият екип хамали ще провери всеки един кашон, за да бъдем сигурни, че вещите вътре са добре опаковани и подредени. Ако преценят, че някои от кашоните не са добре опаковани и има опасност вещите вътре да се смачкат или счупят, с Ваше разрешение те ще ги преопаковат, за да избегнем риска от повреди. За Ваше улеснение Ви предоставяме Наръчник за опаковане:
- поставете на дъното на всеки кашон намачкани вестници и оставате отгоре място да се доуплътни кашона с още хартия.
- увийте всички чупливи и деликатни вещи по отделно и едва тогава ги подредете в кашона.
- сложете на дъното на кашона първо по-големите и обемни вещи и оставете отгоре място за по-чупливите и по-малки.
- използвайте само кашони, които могат да се затворят отгоре и за по-голяма сигурност залепете горния капак на кашона.
- сложете етикети с обозначения на кашоните: името Ви, стаята, в която трябва да се постави в новата къща.
Грижа за електронните уреди
Най-доброто опаковане на телевизор или друг електрически уред е пренасянето му в оригиналния кашон, но ако не разполагате с такъв, внимателно опаковайте в кашон с дебели страни и утлътнете с парченца стиропор и опаковъчна хартия с балончета, залепете кашона и сложете надпис „Много чупливо“. Когато опаковате компютър, принтер, скенер и т.н., трябва първо да ги разкачите и да обозначите кабелите, за да можете лесно да го свържете към мрежата в новата къща. След това махнете държачите на хартия от принтерите, обвийте отделно мониторите, махнете тонерите от скенера, пренесете цялата информация от компютъра на ДВД-та т.н. Не на последно място е добре да погледнете в упътването за употреба на съответния уред дали няма специфики за пренасянето му.
Какво ДА НЕ опаковате
Най-добре е да вземете с Вас в колата много ценните и незаменими вещи. В допълнение ето и списък на неща, които не можем да натоварим в камион като, например, опасни материали, течности под налягане, лесно запалими продукти, отровни вещества, радиоактивни материали. Списъкът може да се допълни от лакочистител, бои и материали за рисуване, газови продукти, бензин, кислородни бутилки, оръжие, храна в стъклени буркани, лекарства.
Съвети при надписаване на кашоните
- използвайте дебел маркер.
- ясно обозначете стаята и съдържанието на кашона.
- напишете „Чупливо“ или „С тази стана нагоре“, ако съдържанието го изисква.
- след като сте готови с кашоните, опишете на едната страна на кашона съдържанието, за да бъде лесно разпознаваем и направете опаковъчен лист за Ваше улеснение, за да знаете коя вещ къде се намира.
- напишете си името и стаята, където трябва да се разтовари съотвения кашон. Налепете надпис на всяка от стаите в новата Ви къща, които надписи да съответсват на надписите на кашоните, за да може лесно да се индикират кашоните за съответната стая.
- сложете специален знак, например, цифра 1 или буквата А на кашоните, които искате първи да Ви се доставят.
Съвети за опаковане от професионалисти
- започнете с нещата, които не използвате през съотвения сезон. След това се заемете с вещи, които не използвате често и оставате за последния момент вещите, които са от първа необходимост.
- изхвърлете от чекмеджетата чупливите и лесно разглабящи се вещи и всичко, което може да нарани останалите предмети по време на транспорта.
- опаковайте еднаквите вещи заедно и не слагайте на едно място порцеланови изделия с книги, например.
- всички вещи, които са комплект, е най-добре да пътуват заедно. Например, държачите за корнизите, крепежните елементи за огледалата трябва да се сложат в малко пликче и да закрепят към съответната вещ.
- кабелите трябва да стегнете в комплекти и опаковате в един кашон, за да ги намерите всичките лесно в новата къща.
- опаковайте по отделно вещите в чиста хартия, в опаковъчна хартия и дори в памучни кърпички кристалните и чупливи вещи. Сложете в цветна хартия малките неща, които иначе може да се изгубят измежду кашоните. Не забравяйте да подредите слоеве намачкана хартия на дъното на кашоните.
- на дъното на кашона първо слагайте по-тежките неща, а леките оставяйте за отгоре. След като подредите всеки ред, слагайте помежду им пак слоеве хартия, за да уплътните празните места. Колкото по-чупливи неща сте сложили в кашона, толкова повече опаковъчна хартия ще Ви е нужна за уплътняване.
- малките вещи опаковайте поединично, за да не се изгубят и ги подредете в най-малките кашони, като после тези кашони можете да сложите в един по-голям.
- избягвайте да пренапълвате кашоните, но се стремете плътно да подреждате вътре в кашоните, за да не се разпилеят вещите вътре. Критерият е плътно затваряне на капака на кашона, който обаче не трябва и да хлътва навътре в празен кашон.
- затваряйте плътно кашоните с тиксо освен тези кашони, които искате да покажете за съвет на екипа ни в деня на товарене.
Тези съвети за опаковане са разработвани и усъвършенствани в резултат на десетилетен опит и ние сме наясно какъв е най-добрия начин за опаковане, за да постигнете оптимални резултати. Не само Вашите лични вещи няма да се смачкат или наранят, но и процесът на разопаковане ще бъде много по-лек, ако следвате нашите съвети за постигане на образцово опаковане.